Men’s Crews 2019

May Bumps

M1            (+2)

AF1DE93E-6FCE-47B4-A9AA-9C1A252050454th in 1st division

Bow              Peter Taylor
2                    Alex Fellows
3                    Jack Pearce
4                    Seth Follen
5                    Callum Sullivan
6                    Steven Roe
7                    Constantin Gadilhe
Stroke          Matthew French
Cox               Ollie Boyne

 

M2            (0)

14th in 2nd division, 5th second boat714F352C-34E5-4346-8D4D-7B32E5DA8F8F

Bow              Daniel Pearce
2                    Harry Kettle
3                    Benjamin Desson
4                    Nicholas Wan
5                    Nathaniel Hughes
6                    Colin Munro
7                    Charles Slater
Stroke          Pierre Beck
Cox               Daniil Slavin

 

M3            (+4)

13th in 4th division, 11th third boat97FC0E5E-86AD-4B62-A73B-B03EF92ABE6B

Bow              Slava Sedunin
2                    Julian H-Bonilla
3                    Fritz Götz
4                    Kieran Agg
5                    Nathan Parker
6                    Rolando Seijas
7                    Jan Janik
Stroke          Nick Chornay
Cox               Ruth Parker
                      Hannah Marsden

 

M4            (-1)

15th in 5th division, 7th fourth boatC9C41DA0-23FD-428A-9191-6A46B0BC9EE6

Bow              Sam Charlwood
2                    Mark Golab
3                    Bovey Zheng
4                    Rakoen Maertens
5                    Will Bolton
6                    Lukas Činčikas
7                    Ibrahim Sheikh
Stroke          Stephen Harris
Cox               Nicholas Wan

 

M5 (Rugby Boat)            (+2)

1st in 6th division, 3rd fifth boatA1A28651-1E71-4A1B-BF2C-C68505822165

Bow              Connor Newell
2                    Fraser Rosser-Smyth
3                    Giles Rought-Whitta
4                    Nick Lehrter
5                    Felix Wimmer
6                    Oliver Smart
7                    Philip Coxon
Stroke          Barney Walker
Cox               Lauren Donaldson

 

Lent Bumps

M1            (0)

3rd in 1st divisionE35CBAAD-2ABC-41FB-A1BE-CF05C4B32872

Bow              Andreas Bedorf
2                    Alex Fellows
3                    Bram Mulder
4                    Seth Follen
5                    Steven Roe
6                    Matthew French
7                    Jack Pearce
Stroke          Pierre Beck
Cox               Ollie Boyne

 

M2            (0)

16th in 2nd division, 6th second boat0BC943EC-D5B4-4E77-BE98-EA5E0F98DD11

Bow              Fritz Götz
2                    Harry Kettle
3                    Benjamin Desson
4                    Rolando Seijas
5                    Philip Coxon
6                    Nicholas Wan
7                    Nathaniel Hughes
Stroke          Colin Munro
Cox               Daniil Slavin

 

M3            (0)

5th in 4th division, 8th third boat6D619E36-8FD2-4B07-832A-9D2E5627C2D6

Bow              Daniel Pearce
2                    Lukas Činčikas
3                    Bovey Zheng
4                    Julian H-Bonilla
5                    Slava Sedunin
6                    Apollo Karkanevatos
7                    Curran Snell
Stroke          Kieran Agg
Cox               Cameron Watson